Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Miesiąc sierpień w Klubie Seniora

Zajęcia w Klubie Seniora prowadzone są w oparciu o miesięczny program, który obejmuje terapię pracą, terapię ruchem a także terapię rozrywką. Prowadzone formy zajęciowe dają możliwość rozwijania swoich zainteresowań, umożliwiają seniorom udział w życiu społeczności lokalnej, ułatwiają nawiązywanie kontaktów międzypokoleniowych, motywują do działania w celu osiągnięcia bardziej satysfakcjonującego poziomu życia, tworzą potrzebę bycia zauważonym, przeciwdziałają bezużyteczności i zepchnięciu na margines życia społecznego, wypełniają aktywnie wolny czas.

Miesiąc sierpień w Klubie Seniora rozpoczął się od spotkania organizacyjnego dnia 2.08.2022 r., podczas którego zostały omówione sprawy bieżące. W spotkaniu udział wzięło 5 uczestników. W ramach zajęć sierpniowych odbyły się warsztaty rękodzieła, którym seniorzy poświęcili kilka spotkań. Były to zajęcia z zaplatania makramy. Seniorzy sami uczyli się trików z zaplatań. Warsztaty odbyły się w dniach 4.08.2022 r. i 23.08.2022 r., uczestniczyło w nich 6 seniorek.

Warsztaty grupowe np. „Kino Seniora”, czy nawet wyjście na spacer pozwalają na rozwój umiejętności zarządzania wolnym czasem i rozwijają zainteresowania uczestników, a także ich integrują. Seniorzy skorzystali z pięknej pogody i spędzali czas na świeżym powietrzu a podczas wspólnego oglądania programów rozrywkowych i kulinarnych nawiązywali mnóstwo dialogów dotyczących programów. Nie obyło się również bez spotkań towarzyskich i dyskusji przy kawie i herbacie. Spontaniczne rozmowy pozwalają na lepsze poznanie. Dnia 16.08.2022 r. zorganizowane zostało spotkanie okolicznościowe z okazji urodzin dwóch seniorek.

W ramach zajęć odbywały się warsztaty kulinarne na których uczestnicy zrobili zapiekankę makaronową, przekąski z naleśników oraz chłodnik ogórkowy. Spotkania odbyły się w dniach: 9.08.2022 r. - uczestniczyło w nim 7 osób, 19.08.2022 r. – uczestniczyły 4 osoby, 26.08.2022 r. uczestniczyło 7 osób.

Dnia 18.08.2022 r.odbyły się warsztaty muzyczne pt. „Na ludową nutę”, podczas których Panie miały możliwość posłuchania muzyki ludowej, jak również odświeżyć repertuar z lat młodości. W warsztatach wzięło udział 7 uczestniczek Klubu.

Raz w miesiącu w Klubie odbywa się trening umysłu , na którym seniorzy ćwiczą pamięć i koncentrację poprzez rozwiązywanie krzyżówek, łamigłówek i wykreślanek. W dniu 25.08.2022 r. w spotkaniu wzięło udział 6 seniorek.

Klasycznie miesiąc zakończyliśmy spotkaniem organizacyjnym, dnia 30.08.2022 r. na którym opracowany i omówiony został harmonogram zajęć na miesiąc wrzesień. Uczestniczyło w nim 8 seniorek.

Autor: Edyta Brysik

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-09-12 11:11przez: Edyta Brysik
Opublikowano:2022-09-12 14:16przez: Krzysztof Górniak
Podmiot udostępniający: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej
Odwiedziny:38

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo