Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Klub Seniora w Krosinie

Artykuły

 • Dekoracje wiosenne- rękodzieło

  Uczestnicy Klubu Seniora w Krosinie kontynuują swoją przygodę z rękodziełem artystycznym. Podczas warsztatów w miesiącu kwietniu seniorzy nauczyli się robić bardzo proste w wykonaniu a jednocześnie niezwykle efektowne kwiaty z papieru i filcu. Do ozdoby wykorzystano także wstążki i różne gałązki zebrane na wcześniejszym spacerze. W trakcie zajęć uczestnicy uczyli się wykorzystywania i łączenia materiałów, doboru kolorów i projektowania nowych wzorów kwiatowych. Dla wielu seniorów zajęcia warsztatowe były sposobem na podbudowanie poczucia swojej wartości, rozwinięciem ukrytych talentów, swojej wrażliwości estetycznej, umiejętności współpracy i przyjemnym spędzeniem czasu.

  Uczestnicy  przekonali się, że nie trzeba być osobą uzdolnioną, aby spełniać się twórczo w przyjaznej atmosferze, odnaleźć swoją pasję i otaczać się pięknymi przedmiotami wykonanymi własnoręcznie, bo piękno tkwi w każdym z nas.

  Czytaj Więcej o: Dekoracje wiosenne- rękodzieło
 • "Spotkania z farmaceutą w Klubie Seniora"

  W okresie od marca do maja w Klubie Seniora w Krosinie odbyły się spotkania
  z farmaceutą, które prowadziła Pani Paulina Dudka. Zajęcia odbywały się cyklicznie w każdy wtorek o godz. 15:00.

  Tematyka spotkań była ściśle dostosowana do potrzeb i oczekiwań uczestników
  i obejmowała następujące zagadnienia: "Alergie", „Dbałość o higienę w nietrzymaniu moczu
  - prezentacja wkładek, suplementów, ćwiczenia”, „ Problemy żylne kończyn dolnych
  – prezentacja maści, kremów”, „W jakim celu suplementować witaminy? Skóra, włosy
  i paznokcie – prezentacja suplementów i leków pomocniczych", “Cukrzyca - choroba cywilizacyjna, diagnoza badanie”.

  Seniorzy zadawali wiele pytań, chętnie uczestniczyli w zajęciach, co świadczy o tym, że tematy były dla nich szczególnie ważne.

  Bardzo nas to cieszy, bo przecież zdrowie jest najważniejsze!

  Czytaj Więcej o: "Spotkania z farmaceutą w Klubie Seniora"
 • Wartszaty Kulinarne w Klubie Seniora

  W ramach realizacji harmonogramów działań w miesiącu kwietniu i maju w Klubie Seniora w Krosinie odbyły się kolejne warsztaty kulinarne.

  Są to zajęcia bardzo lubiane przez Seniorów. Poza wspólną integracją w trakcie gotowania jest także nauka – uczestnicy nie tylko uczą się wspólnie nowych przepisów, ale także pogłębiają wiedzę o właściwościach odżywczych różnych pokarmów wchodzących w skład dań. Seniorzy ćwiczą swoje umiejętności, wymieniają się doświadczeniami w zakresie gotowania, poznają nowe techniki kulinarne. Tym razem uczestnicy piekli kruche ciastka z czekoladą- PIEGUSKI, przyrządzili paluchy czosnkowe z ciasta francuskiego jako szybką przekąskę.

  Seniorki chętnie pokazywały swoje umiejętności w kuchni i zrobiły pyszny deser.
  Po wcześniejszym przygotowaniu galaretki przyszedł czas na krojenie owoców, ale oczywiście trzeba pamiętać jeszcze o bitej śmietanie na koniec. Seniorki zajadały się galaretkami i już nawet podczas zajęć w kuchni powstały nowe pomysły na kolejne smaczne i dość szybkie desery.

  Czytaj Więcej o: Wartszaty Kulinarne w Klubie Seniora
 • Wycieczka do ogrodów Hortulus

  Dnia 25.05.2022 r. Seniorzy Klubu Seniora w Krosinie uczestniczyli w wycieczce do ogrodów Hortulus w Dobrzycy.
  Wyjazd odbył się dzięki współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grzmiącej, Kołem Gospodyń Wiejskich  „Wesołe Babeczki” z Grzmiącej, oraz Sołectwem Grzmiąca.
  Ogrody Hortulus to największa atrakcja Pomorza Zachodniego. Rozrywkę i wypoczynek znajdzie tam każdy zwiedzający. Główną atrakcją jest największy na świecie labirynt grabowy
  a w jego sercu znajduje się wieża widokowa, z której roztacza się widok na całą okolicę oraz ogrody. Dzięki przewodnikom Seniorzy mieli szansę dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o roślinności ogrodów.
  Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas i mamy nadzieję na liczne spotkania w takim miłym gronie.
  Czytaj Więcej o: Wycieczka do ogrodów Hortulus
 • WARSZTATY RĘKODZIEŁA "Przygotowanie kompozycji kwiatowych przeznaczone do zdobienia nagrobków"

  W dniu 12.10.2021 r.  członkowie Klubu Seniora w Krosinie spotkali się na warsztatach tworzenia stroików. Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia zasad tworzenia kompozycji kwiatowych. Seniorzy poznali podstawowe zasady układania tzw. bazy pod stroik. Zadaniem uczestników warsztatów było wykonanie z kwiatów sztucznych tradycyjnych kompozycji/stroików na cmentarz. Powstały ciekawe prace, każda inna, niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju.
  Czytaj Więcej o: WARSZTATY RĘKODZIEŁA "Przygotowanie kompozycji kwiatowych przeznaczone do zdobienia nagrobków"
 • Warsztaty Kulinarne w Klubie Seniora w Krosinie

  W miesiącu wrześniu 2021 r. dwukrotnie odbyły się warsztaty w Klubie Seniora w Krosinie. W dniu 2.09.2021 r. seniorki postanowiły się spotkać i lepić pierogi. Uczestnicy wcześniej przygotowali farsze a następnie zagniatali ciasto i formowali pierogi.
  Spotkania w Klubie Seniora mają na celu także integrację w grupie. Uczestnicy chętnie się angażują i proponują tematykę kolejnych spotkań. Uczestnictwo w zajęciach w Klubie Seniora  wypełnia czas wolny osobom starszym, a przy tym motywuje do zwiększenia udziału w życiu  społecznym.
  Czytaj Więcej o: Warsztaty Kulinarne w Klubie Seniora w Krosinie

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-07-26 09:34przez:
Opublikowano:2021-07-26 09:34przez: Piotr Chojnicki
Zmodyfikowano:2021-07-26 09:33przez: Piotr Chojnicki
Podmiot udostępniający: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej
Odwiedziny:354

Rejestr zmian

 • [2021-07-26 09:33:34]Piotr ChojnickiPCH

Banery/Logo