Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gdzie należy złożyć wniosek

Wnioski o świadczenie dobry start są przyjmowane i realizowane przez te same instytucje, które realizują świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”

Chodzi tu o urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną (np. centrum świadczeń)  właściwą dla miejsca zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie dobry start. Informację o tym, jaka jednostka lub komórka realizuje świadczenie w danej gminie, osoby zainteresowane uzyskają w urzędzie miasta lub gminy. Gmina może wskazać dodatkowe punkty przyjmowania wniosków.

Wniosek do właściwego organu można złożyć drogą online za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia, przez bankowość elektroniczną oraz portal PUE ZUS lub w tradycyjnej formie papierowej w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

W przypadku dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej wnioski przyjmują i rozpatrują powiatowe centra pomocy rodzinie (PCPR) właściwe według miejsca odpowiednio zamieszkania wnioskodawcy lub siedziby placówki opiekuńczo - wychowawczej.

 Wniosku "Dobry start" na dzieci umieszczone w pieczy zastępczej nie można złożyć drogą elektroniczną. W tym przypadku wnioski można  składać  w powiatowym centrum pomocy rodzinie osobiście lub listownie. 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-05-13 10:11przez:
Opublikowano:2021-05-13 10:11przez: Piotr Chojnicki
Zmodyfikowano:2021-05-13 10:11przez: Piotr Chojnicki
Podmiot udostępniający: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej
Odwiedziny:127

Rejestr zmian

  • [2021-05-13 10:11:36]Piotr ChojnickiPiotr Chojnicki

Banery/Logo