Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej

Aktualności

Artykuły

 • Konkurs plastyczny „Wyraź siebie – żyj bez uzależnień” wyróżnione

  Organizatorem konkursu plastycznego „Wyraź siebie – żyj bez uzależnień” są pracownicy socjalni Gminnego Ośródka Pomocy Społecznej W Grzmiącej w ramach projektu socjalnego „Dziecko w szklanym ekranie e-uzależnienia”. Głównym celem konkursu  jest promowanie zdrowego trybu życia, wolnego od nałogów, uzależnień,
  a także angażowanie dzieci w działania profilaktyczne, mające zwrócić ich uwagę na problem uzależnień. Działania te mają  także uświadomić dzieciom jakie zagrożenia wynikają z spędzenia wolnego czasu przed komputerem. Pragniemy w ten sposób zaangażować naszych milusińskich do kreatywnego spędzania wolnego czasu. Ogłoszenie wyników konkursu w dniu 17.09.2024 r.

   Dla zwycięzców  konkursu czekają nagrody.

  Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie plastycznym.

  Czytaj Więcej o: Konkurs plastyczny „Wyraź siebie – żyj bez uzależnień”
 • Spotkanie z Specjalistą Psychoterapii Uzależnień wyróżnione

  Dnia 29.05.2024 r. w ramach projektów socjalnych, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej zorganizował spotkanie ze Specjalistą Psychoterapii Uzależnień - Panią Dorotą Budzisz.

  Rozmowa z uczestnikami dotyczyła problemów spowodowanych używaniem substancji psychoaktywnych, czy nałogowych zachowań.

  Zwrócenie o pomoc wymaga sporej odwagi. Wizyta u specjalisty wiąże się ze stresem, lękiem i to całkowicie normalne. Człowiek boi się nieznanego, bo nie wie, co go czeka i strach jest naturalną reakcją organizmu. Wiemy jak trudną i ważną decyzją jest zwrócenie się o pomoc do specjalisty. Podczas spotkania można było rozwiać pewne wątpliwości, odpowiedzieć na niektóre nurtujące pytania lub zwyczajnie zaspokoić ciekawość. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

   

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z Specjalistą Psychoterapii Uzależnień
 • Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” wyróżnione

  Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”, które ściśle współpracuje z tut. Ośrodkiem Pomocy Społecznej, zwraca się do Państwa z ogromną prośbą.

  W realizację przedsięwzięć, które pragniemy zrealizować angażujemy własne środki i siły, lecz nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich kosztów związanych z zaplanowanymi działaniami. Dlatego też zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie naszej aktywności na rzecz lokalnej społeczności. Każda, nawet najmniejsza kwota, która zasili konto Stowarzyszenia pomoże nam w realizacji wyznaczonych celów. Wierzymy, że dzięki Państwu nasza organizacja realnie będzie w stanie pomóc nam wszystkim.

  Środki finansowe mogą Państwo przekazywać przelewem na konto bankowe Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, ul. Szkolna 3, 78-452 Krosino, a w przypadku darowizny rzeczowej prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 604 506 794, 094 373 68 78 wew. 62,63,64,65.

  nr 49 8562 0007 0036 1580 2000 0010

  z dopiskiem „Projekty socjalne 2024 r.”

  Z góry serdecznie Państwu dziękujemy za okazaną nam przychylność.

   

  Czytaj Więcej o: Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”
 • Spotkanie z psychologiem wyróżnione

  Dnia 24 maja 2024 r. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej w siedzibie Ośrodka zorganizowali spotkanie w ramach projektu socjalnego pn. „Mama gotowa do pracy”.

  Spotkanie poprowadził Pan Paweł Kiedos, psycholog z Centrum Zdrowia Psychicznego ze Szczecinka. Podczas spotkania zostały poruszone tematy dotyczące wzmocnienia pewności siebie uczestniczek.

  Spotkanie obfitowało w wiele ciekawostek oraz cennych rad. Uczestniczki aktywnie brały udział w dyskusji.

  Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Pawłowi Kiedos za poświęcony czas oraz wiedzę, którą zechciał nam przekazać. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaangażowanie oraz wszelką pomoc w realizacji naszych projektów socjalnych.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z psychologiem
 • Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” wyróżnione

  Pragniemy poinformować, że pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej wyszli z inicjatywą utworzenia Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”. Stowarzyszenie to oparte jest przede wszystkim na działalności charytatywnej, która ma wspomóc rozwój i integrację naszej społeczności lokalnej. W ten sposób chcemy zaoferować naszym mieszkańcom większe wsparcie oraz pomoc i rozszerzyć naszą pracę społeczną.

  Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” ściśle współpracuje z tut. Ośrodkiem Pomocy Społecznej i będzie pomagało przy realizacji projektów socjalnych, jakie zostały zaplanowane przez pracowników.

  W związku z powyższym serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia naszej inicjatywy. Każda, nawet najmniejsza forma pomocy będzie dla nas na wagę złota.

  Wszelkich informacji dot. działalności Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu: 604 506 794, 094 373 68 78 wew. 62, 63, 64, 65.

  Czytaj Więcej o: Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”
 • ZAPROSZENIE NA WYCIECZKĘ wyróżnione

  Pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej w ramach realizowanych projektów socjalnych serdecznie zapraszają na wycieczkę organizowaną do Sanatorium  w Połczynie Zdrój w dniu 25.07.2024 r.

  Informacje w sprawie wycieczki można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Grzmiącej pokój nr. 2 lub telefonicznie 94 373 68 78 wew. 64 i 65.

  Czytaj Więcej o: ZAPROSZENIE NA WYCIECZKĘ
 • Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024 – 2028 wyróżnione

  Wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” w 2024r.

   

  Gmina Grzmiąca realizuje program pomocy mieszkańcom w zakresie dożywiania w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024 – 2028, który został ustanowiony Uchwałą nr 149 Rady Ministrów z dnia 23 sierpnia 2023 r. r. (M. P. z 2023 r. poz. 881).

  Działania w ramach Programu realizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej.

  Program dofinansowany jest ze środków budżetu państwa.

  Dotacja celowa przeznaczona jest na realizację w ramach Programu modułu 1 „Moduł dla dzieci i młodzieży” oraz modułu 2 „ Moduł dla osób dorosłych”.

   

  Czytaj Więcej o: Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024 – 2028
 • Spotkanie z doradcą zawodowym wyróżnione

  Dnia 09 maja 2024 r. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej w siedzibie Ośrodka zorganizowali spotkanie w ramach projektu socjalnego pn. „Mama gotowa do pracy”.

  Spotkanie poprowadził Pan Andrzej Grusza, doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku. Podczas spotkania zostały przeprowadzane różne testy, aby określić predyspozycje i typy osobowości naszych uczestniczek. Również zostały określone zawody, które pasują pod konkretny typ osobowości każdej z pań. Wzbudziło to nie lada zainteresowanie i poruszenie wśród zebranych. Pan Andrzej Grusza poruszał również tematy związane ze współczesnym rynkiem pracy.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z doradcą zawodowym