Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Miesiąc grudzień w Klubie Seniora

Okres przedświąteczny jest czasem intensywnych przygotowań do Bożego Narodzenia. Są to najbardziej magiczne, rodzinne święta pełne beztroski, radości i miłości. Jest to czas prezentów, śpiewania kolęd i dzielenia się opłatkiem. W naszym Klubie grudzień również upłynął pod znakiem przygotowań do świąt. Podczas warsztatów Seniorzy samodzielnie wykonali stroiki bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe, oraz kartki świąteczne.

Miesiąc rozpoczęliśmy urodzinami jednej z uczestniczek, zorganizowane zostało spotkanie okolicznościowe przy poczęstunku i kawie. Nie zabrakło również prezentu.

Kolejne spotkania w Klubie stanowiły warsztaty z rękodzieła i dekorowanie. Panie dekorowały pomieszczenie lampkami, łańcuchami, ubierały choinkę, robiły stroiki i wianki bożonarodzeniowe. Znalazł się czas również na swobodne rozmowy i omówienie tematu spotkania wigilijnego.

Dnia 6 grudnia odbyło się spotkanie mikołajkowe przy ciastku i kawie. Panie opowiadały chętnie o zwyczajach świątecznych, które utrzymują w swoich domach.

14 grudnia w ramach nauki spędzania czasu wolnego seniorów został zorganizowany wyjazd do kina Goplana w Połczynie Zdroju na film pt. „Święta inaczej Film zdecydowanie ukazuje „święta inaczej”. Produkcja przede wszystkim przypomina widzom, co w tym czasie jest najważniejsze, bo wcale nie chodzi o ręcznie robione uszka i góry prezentów. Uczestniczki chętnie mówiły o swoich refleksjach po obejrzeniu filmu i czekają na kolejny taki wyjazd.

15 grudnia uczestniczki miały możliwość spotkać się w Klubie z Panią Małgorzatą- fizjoterapeutką, która uświadomiła naszym Panią, że ruch potrzebny jest każdemu i to niezależnie od wieku! Dlaczego? Liczba powodów jest niezliczona: aktywność fizyczna pomaga wzmacniać mięśnie i cały organizm, wpływa na właściwą pracę serca, zapobiega depresji, wspiera pracę mózgu, układu nerwowego i hormonalnego. Reasumując, zdrowy ruch poprawia nasze samopoczucie. Tak zbawienny wpływ na zdrowie ma nie tylko aktywność w formie typowego treningu siłowego, choć ten jest bardzo korzystny, na przykład pod kątem poprawy gęstości kości. Organizm bardzo dobrze reaguje również na ruch o niskiej intensywności. Ważne jest jednak, by był on regularny
i systematyczny.

Miesiąc w Klubie zakończyliśmy spotkaniem wigilijnym dnia 16 grudnia. Uczestniczki przygotowały symbolicznie kolację wigilijną, podzieliły się opłatkiem i w tej magicznej atmosferze śpiewały kolędy. Czekając na to co przyniesie Nowy Rok.

Autor: Izabela Wajda

Banery/Logo