Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Aktualności

Artykuły

 • Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” wyróżnione

  Pragniemy poinformować, że pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej wyszli z inicjatywą utworzenia Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”. Stowarzyszenie to oparte jest przede wszystkim na działalności charytatywnej, która ma wspomóc rozwój i integrację naszej społeczności lokalnej. W ten sposób chcemy zaoferować naszym mieszkańcom większe wsparcie oraz pomoc i rozszerzyć naszą pracę społeczną.

  Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” ściśle współpracuje z tut. Ośrodkiem Pomocy Społecznej i będzie pomagało przy realizacji projektów socjalnych, jakie zostały zaplanowane przez pracowników.

  W związku z powyższym serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia naszej inicjatywy. Każda, nawet najmniejsza forma pomocy będzie dla nas na wagę złota.

  Wszelkich informacji dot. działalności Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu: 604 506 794, 094 373 68 78 wew. 62, 63, 64, 65.

  Czytaj Więcej o: Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”
 • ZAPROSZENIE NA WYCIECZKĘ wyróżnione

  Pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej w ramach realizowanych projektów socjalnych serdecznie zapraszają na wycieczkę organizowaną do Sanatorium  w Połczynie Zdrój w dniu 25.07.2024 r.

  Informacje w sprawie wycieczki można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Grzmiącej pokój nr. 2 lub telefonicznie 94 373 68 78 wew. 64 i 65.

  Czytaj Więcej o: ZAPROSZENIE NA WYCIECZKĘ
 • Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024 – 2028 wyróżnione

  Wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” w 2024r.

   

  Gmina Grzmiąca realizuje program pomocy mieszkańcom w zakresie dożywiania w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024 – 2028, który został ustanowiony Uchwałą nr 149 Rady Ministrów z dnia 23 sierpnia 2023 r. r. (M. P. z 2023 r. poz. 881).

  Działania w ramach Programu realizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej.

  Program dofinansowany jest ze środków budżetu państwa.

  Dotacja celowa przeznaczona jest na realizację w ramach Programu modułu 1 „Moduł dla dzieci i młodzieży” oraz modułu 2 „ Moduł dla osób dorosłych”.

   

  Czytaj Więcej o: Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024 – 2028
 • Spotkanie z doradcą zawodowym wyróżnione

  Dnia 09 maja 2024 r. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej w siedzibie Ośrodka zorganizowali spotkanie w ramach projektu socjalnego pn. „Mama gotowa do pracy”.

  Spotkanie poprowadził Pan Andrzej Grusza, doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku. Podczas spotkania zostały przeprowadzane różne testy, aby określić predyspozycje i typy osobowości naszych uczestniczek. Również zostały określone zawody, które pasują pod konkretny typ osobowości każdej z pań. Wzbudziło to nie lada zainteresowanie i poruszenie wśród zebranych. Pan Andrzej Grusza poruszał również tematy związane ze współczesnym rynkiem pracy.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z doradcą zawodowym
 • ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE WARSZTATOWE !! wyróżnione

  W dniu 29 maja 2024 r. o godzinie 12 odbędzie się spotkanie z Panią Dorotą Budzisz – Specjalistą Psychoterapii Uzależnień w siedzibie Urzędu Gminy Grzmiąca w ramach projektów socjalnych  „Dziecko w szklanym ekranie e- uzależnienia” oraz „Mówię NIE …… Przemocy”.

  Celem warsztatów będzie uzyskanie wiedzy na temat uzależnień behawioralnych, możliwości rozpoznania problemu przemocy itp. oraz możliwości uzyskania pomocy. 

  Serdecznie zapraszamy!

  Projekt Socjalny „ Mówię … NIE Przemocy ! ”

  Projekt socjalny „Dziecko w szklanym ekranie e-uzależnienia”

  Czytaj Więcej o: ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE WARSZTATOWE !!
 • Konkurs „Policjant, który mi pomógł”

  Szanowni Państwo

  Na prośbę st. asp. Anny Matys, Oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, przekazujemy Państwu informację dotyczącą konkursu organizowanego przez Komendę Główną Policji pn.”Policjant, który mi pomógł”.

  Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.

  Poniżej pełna treść konkursu pod linkiem:

  https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/243628,Trwa-konkurs-Policjant-ktory-mi-pomogl.html

  Czytaj Więcej o: Konkurs „Policjant, który mi pomógł”
 • Spotkanie pn. "Akcja bezpieczny senior!"

  Dnia 07.05.2024 r. w ramach projektów socjalnych, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej zorganizował spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku -  Panią Anną Matys oraz przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinku -  Panią Izabelą Jadwiżyc.

  Głównym tematem zajęć było bezpieczeństwo przed oszustwami oraz zasady zdrowego trybu życia. Pani Anna Matys przekazała wiedzę na temat oszustw oraz innych zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu. Spotkanie było doskonałą okazją, by ostrzec seniorów jak nie dać się oszukać metodą na wnuczka czy policjanta, jak chronić swoją tożsamość, a także jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie pn. "Akcja bezpieczny senior!"
 • Prelekcje pn. „Rodzina w obliczu przemocy” wyróżnione

  Dnia 24 kwietnia 2024 r. w ramach realizacji projektu socjalnego pn.” Mówię … NIE Przemocy!” przy współpracy z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Grzmiącej oraz Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zostały poprowadzone prelekcje pn. „Rodzina w obliczu przemocy” w Szkole Podstawowej w Iwinie oraz Zespole Szkół w Grzmiącej dla uczniów klas VII i VIII. Prelekcje zostały przeprowadzone przez profilaktyka Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku post. Magdalenę Gorgol oraz kierownika Rewiru Dzielnicowych mł. asp. Radosława Szefner.

  Czytaj Więcej o: Prelekcje pn. „Rodzina w obliczu przemocy”
 • KLUB PACJENTA wyróżnione

  Klub na stałe już wrósł w naszą lokalną społeczność. W siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej odbyło się kolejne spotkanie w ramach działalności „Klubu Pacjenta” prowadzonego przez Centrum Zdrowia Psychicznego w Szczecinku przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grzmiącej.
  Klub ten umożliwia spotkania osób z doświadczających kryzysu, z trudnościami
  w kreowaniu kontaktów społecznych, z potrzebą rozwoju społecznego. To także forma wsparcia psychologicznego, które odbywa się poza poradnią.

  Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.  

  Kolejne spotkanie Klubu Pacjenta w Grzmiącej odbędzie się 6 maja 2024 r. w godz. od 15.30 do 17.00.

  Czytaj Więcej o: KLUB PACJENTA

Banery/Logo